Butter & Spreads
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.

sale: $7.00, formerly: $9.49
SAVE $2.49
Lactantia
Salted Butter Sticks
4x113.0 g, $1.55/100g
500 PC Optimum Points

sale: $7.00, formerly: $8.99
SAVE $1.99
President's Choice
Country Churned Unsalted Butter
454 g, $1.54/100g

sale: $7.00, formerly: $9.49
SAVE $2.49
Lactantia
Cultured Unsalted Butter
4x113.5 g, $1.54/100g
500 PC Optimum Points

sale: $7.00, formerly: $8.99
SAVE $1.99
President's Choice
Country Churned Salted Butter
454 g, $1.54/100g
sale: $5.50, formerly: $8.79
SAVE $3.29
Imperial
55% Vegetable Oil Margarine Non Hydrogenated
800 g, $0.69/100g
sale: $7.00, formerly: $9.49
SAVE $2.49
Lactantia
Lactose Free Butter Salted
454 g, $1.54/100g
500 PC Optimum Points

sale: $7.00, formerly: $9.49
SAVE $2.49
Lactantia
Sea Salted Butter Sticks
454 g, $1.54/100g
500 PC Optimum Points
sale: $7.00, formerly: $9.49
SAVE $2.49
Lactantia
Lactose Free Butter Unsalted
454 g, $1.54/100g
500 PC Optimum Points
sale: $6.00, formerly: $7.99
SAVE $1.99
Lactantia
Traditional Butter
1.28 kg, $0.47/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Prepared in CanadaPC Organics
Organics Whole Cremini Mushrooms
227 g, $1.54/100g

sale: $0.99, formerly: $1.49
SAVE $0.50
Prepared in CanadaAylmer
Condensed Soup Tomato
284 ml, $0.35/100ml
sale: $4.25, formerly: $5.00
SAVE $0.75
Eco fees apply
President's Choice
Pulp-Free 100% Orange Juice
1.36 l, $0.31/100ml
sale: $6.00, formerly: $6.50
SAVE $0.50
Prepared in QuebecBernard
Maple Syrup, Light
540 ml, $1.11/100ml
sale: $4.25, formerly: $5.00
SAVE $0.75
Prepared in QuebecPhiladelphia
Original Cream Cheese Product
227 g, $1.87/100g



















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)


























































