Filters
Food
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.79
General Mills
Strawberry Banana Breakfast Cereal, Whole Grains
317 g, $1.83/100g
sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Plus tax
Yum Yum
Snacks Corn Puffs
200 g, $2.25/100g
sale: $3.33 MIN 3
, formerly: $4.49
Plus tax
Betty Crocker
Gushers Sweet Watermelon Sour Apple 6 Pouches
138 g, $3.25/100g

sale: $6.50 MIN 2
, formerly: $7.99
Plus tax, eco fees apply
Gatorade
Frost Glacier Freeze Sports Drink
6x591.0 ml, $0.23/100ml
sale: $5.85, formerly: $6.50
SAVE $0.65
PC Organics
Organic Sugar from Cane Syrup
900 g, $0.65/100g
sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $6.49
Bens
NATURAL SELECT Roasted Chicken Flavour & Wild Rice Side Dish
365 g, $1.78/100g
sale: 2 FOR $8.00
, formerly: $4.49
Grissol
Boulangerie Grissol Melba Toast Original
200 g, $2.25/100g
sale: $4.49, formerly: $5.49
SAVE $1.00
Charoen Pokphand
Shrimp Wonton Soup With Noodles
258 g, $1.74/100g
sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $5.79
Plus tax
Mentos
Gum, Fresh Mint with Green Tea Extract
50 ea, $0.12/1ea
sale: $1.75, formerly:
Limit 6, after limit $3.00
Dare
Soft Cookies Active Double Chocolate
175 g, $1.71/100g

sale: $10.00, formerly: $11.99
SAVE $1.99
Peace River Honey
Liquid Honey
500 g, $2.00/100g
sale: $4.50, formerly: $5.50
SAVE $1.00
Dr Oetker
Piccolissima Pepperoni Mini Pizzas, 12 Count
288 g, $1.56/100g

sale: $6.00 MIN 2
, formerly: $6.79
No Name
Old Cheddar Shredded Cheese
320 g, $2.12/100g
sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $2.99
Plus tax, eco fees apply
BodyArmor
Low-Calorie Sports Drink Peach Mango Bottle
473 ml, $0.63/100ml
sale: $6.50, formerly: $8.25
SAVE $1.75
Oikos
Greek Yogurt French Vanilla Extra Creamy 4 % M.F.
650 g, $1.00/100g
sale: $6.50, formerly: $8.25
SAVE $1.75
Oikos
Greek Yogurt Velvet Pistachio Extra Creamy 4% M.F.
650 g, $1.00/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.
sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $3.29
Prepared in QuebecOasis
Orange Pure Breakfast Juice
960 ml, $0.34/100ml
sale: $5.00, formerly: $5.49
SAVE $0.49
Eco fees apply
Prepared in QuebecEska
Natural Spring Water
24x500.0 ml, $0.04/100ml

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $2.00
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water
4 l, $0.05/100ml
sale: $4.25, formerly: $5.00
SAVE $0.75
Eco fees apply
President's Choice
100% Orange Juice with Pulp
1.36 l, $0.31/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.29
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaCoca-Cola
Cola Bottle
2 l, $0.21/100ml
sale: $4.25, formerly: $5.00
SAVE $0.75
Prepared in QuebecPhiladelphia
Original Cream Cheese Product
227 g, $1.87/100g
sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $3.29
Prepared in QuebecOasis
Exotic Mango Fruit Juice
960 ml, $0.34/100ml

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)


























































