Egg & Egg Substitutes
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $5.50, formerly: $5.79
SAVE $0.29
Burnbrae Farms
Nature's Best White Eggs, Large
12 ea, $0.46/1ea
sale: $5.50, formerly: $6.49
SAVE $0.99
Burnbrae Farms
Naturegg Nest Laid White Eggs, Large
12 ea, $0.46/1ea
sale: $6.00, formerly: $6.49
SAVE $0.49
Burnbrae Farms
Naturegg NestlaidOmega 3 Large Size 12 Eggs
12 ea, $0.50/1ea
sale: $5.50, formerly: $5.79
SAVE $0.29
Burnbrae Farms
Naturegg Simply Egg Whites
500 ml, $1.10/100ml
sale: $6.50, formerly: $7.19
SAVE $0.69
Burnbrae Farms
Naturegg Omega Plus White Eggs, Large
12 ea, $0.54/1ea
sale: $5.50, formerly: $5.79
SAVE $0.29
Burnbrae Farms
Naturegg Free Run Egg Whites
500 g, $1.10/100g $0.50/1lb
sale: $5.50, formerly: $5.79
SAVE $0.29
Burnbrae Farms
Eggs2go! 6 Hard Boiled Peeled Eggs
6 ea, $0.92/1ea
sale: $7.50, formerly: $8.19
SAVE $0.69
Burnbrae Farms
Naturegg Solar Free Range Eggs, Large
12 ea, $0.63/1ea
Low Stock
sale: $5.50, formerly: $5.79
SAVE $0.29
Burnbrae Farms
Egg Creations, Original
500 g, $1.10/100g
sale: $5.50, formerly: $5.79
SAVE $0.29
Burnbrae Farms
Egg Creations! Whole Eggs, Original
500 g, $1.10/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $3.29
Prepared in CanadaArizona
Premium Brewed Ginseng and Honey Green Tea
960 ml, $0.34/100ml

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $2.00
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water
4 l, $0.05/100ml
sale: $4.25, formerly: $5.00
SAVE $0.75
Eco fees apply
President's Choice
Pulp-Free 100% Orange Juice
1.36 l, $0.31/100ml
sale: $6.00, formerly: $6.50
SAVE $0.50
Prepared in QuebecBernard
Maple Syrup, Light
540 ml, $1.11/100ml

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Prepared in CanadaPC Organics
Organics Whole Cremini Mushrooms
227 g, $1.54/100g
sale: $5.00, formerly: $5.49
SAVE $0.49
Eco fees apply
Prepared in QuebecEska
Natural Spring Water
24x500.0 ml, $0.04/100ml
sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in QuebecPepsi
Cola
2 l, $0.20/100ml
PC Optimum Offer
sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $3.29
Prepared in QuebecOasis
Orange Pure Breakfast Juice
960 ml, $0.34/100ml
sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Subscribe & EarnSilk
Soy Milk Alternative, Unsweetened, Dairy Free
1.89 l, $0.28/100ml








































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)


























































