Rice
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $7.50, formerly: $8.79
SAVE $1.29
Minute Rice
Quick Cook Long Grain White
1.4 kg, $0.54/100g
sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $6.49
Bens
NATURAL SELECT Roasted Chicken Flavour & Wild Rice Side Dish
365 g, $1.78/100g

sale: $3.00 MIN 3
, formerly: $3.79
Bens
BISTRO EXPRESS Basmati Coconut Rice
240 g, $1.58/100g

sale: $3.00 MIN 3
, formerly: $3.79
Bens
BISTRO EXPRESS Long Grain & Wild Rice Roasted Garlic
250 g, $1.52/100g

sale: $3.00 MIN 3
, formerly: $3.79
Bens
BISTRO EXPRESS Creamy Cheddar Cheese Rice
240 g, $1.58/100g
sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $6.49
Bens
NATURAL SELECT Roasted Olive Oil, Roasted Garlic Flavour & Wild Rice
365 g, $1.78/100g

sale: $3.00 MIN 3
, formerly: $3.79
Bens
BISTRO EXPRESS Basmati Lime and Cilantro Rice
240 g, $1.58/100g

sale: $3.00 MIN 3
, formerly: $3.79
Bens
BISTRO EXPRESS Jasmine Coconut Rice
240 g, $1.58/100g

sale: $3.00 MIN 3
, formerly: $3.79
Bens
BISTRO EXPRESS Tomato & Herb Rice
250 g, $1.52/100g

sale: $3.00 MIN 3
, formerly: $3.79
Bens
Spicy Style Korean BBQ Cheddar & Jalapeno Rice
240 g, $1.58/100g

sale: $3.00 MIN 3
, formerly: $3.79
Bens
BISTRO EXPRESS Spicy Mexican Style Rice
240 g, $1.58/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $3.29
Prepared in CanadaOasis
Tropical Passion Fruit Juice
960 ml, $0.34/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml
sale: $4.25, formerly: $5.00
SAVE $0.75
Eco fees apply
President's Choice
Pulp-Free 100% Orange Juice
1.36 l, $0.31/100ml
sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $3.29
Prepared in QuebecOasis
Ruby Red Grapefruit Juice
960 ml, $0.34/100ml
sale: $3.50, formerly: $4.69
SAVE $1.19
Prepared in QuebecPOM
Ultra Soft Superclub Sandwich White Bread
675 g, $0.52/100g

sale: $1.50, formerly: $1.75
SAVE $0.25
Prepared in CanadaHarvest 60% Whole Wheat Baguette
255 g, $0.59/100g
sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $3.29
Prepared in QuebecOasis
Orange Pure Breakfast Juice
960 ml, $0.34/100ml

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Prepared in CanadaPC Organics
Organics Whole Cremini Mushrooms
227 g, $1.54/100g
sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Subscribe & EarnSilk
Soy Milk Alternative, Unsweetened, Dairy Free
1.89 l, $0.28/100ml






















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)


























































