Rice
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $2.50 MIN 3
, formerly: $2.79
Bens
FAST & FANCY Homestyle Chicken Flavour & Wild Rice
132 g, $2.11/100g

sale: $3.00 MIN 3
, formerly: $3.79
Bens
Rice and Pulses Smokey Flavour Red Beans and Rice
240 g, $1.58/100g

sale: $3.00 MIN 3
, formerly: $3.79
Bens
Spicy Style Cheddar & Jalapeno Flavour Rice
240 g, $1.58/100g

sale: $9.00, formerly: $10.99
SAVE $1.99
Dainty
Brown Format Maxi Whole Grain Rice
1.6 kg, $0.56/100g

sale: $3.00 MIN 3
, formerly: $3.79
Bens
Rice and Pulses Southwest Style Brown Rice & Black Beans
240 g, $1.58/100g
sale: $22.88, formerly: $23.99
SAVE $1.11
Golden Phoenix
Golden Phoenix Thai Jasmine Rice
8 kg, $0.28/100g

sale: $4.00, formerly: $4.49
SAVE $0.49
President's Choice
Vegetable Quinoa
225 g, $1.78/100g

sale: $3.00 MIN 3
, formerly: $3.79
Bens
BISTRO EXPRESS CONVERTED Long Grain Parboiled White Rice
250 g, $1.52/100g
sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $5.99
Bens
Street Food Bean & Rice Burrito Bowl, Prepared Entrée
255.15 g, $2.35/100g

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $4.99
Bens
Risotto Creamy Mushroom Side Dish
240 g, $2.08/100g

sale: $3.00 MIN 3
, formerly: $3.79
Bens
BISTRO EXPRESS Jambalaya Style Rice
240 g, $1.58/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $3.29
Prepared in CanadaOasis
Tropical Passion Fruit Juice
960 ml, $0.34/100ml
sale: $3.50, formerly: $4.69
SAVE $1.19
Prepared in QuebecPOM
Ultra Soft Superclub Sandwich White Bread
675 g, $0.52/100g
sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $3.29
Prepared in QuebecOasis
Ruby Red Grapefruit Juice
960 ml, $0.34/100ml






















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)


























































