Filters
Food
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.

sale: $2.50 MIN 4
, formerly: $2.75
Carnation
Fat Free Evaporated Milk
354 ml, $0.78/100ml
PC Optimum Offer
$16.00
Saputo
Light Mozzarellissima Pizza Mozzarella Cheese
1 kg, $1.60/100g
1,000 PC Optimum Points
sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.99
Plus tax
Lindt
EXCELLENCE 95% Cacao Dark Chocolate Bar
80 g, $7.49/100g

$7.49
Robin Hood
Best for Cake & Pastry Flour 2.5kg
2.5 kg, $0.30/100g
PC Optimum Offer

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.79
PC Blue Menu
Thai Peanut Chicken
248 g, $2.33/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.99
McCain
Air Fryer Tater Crisps™ Potato Bites
750 g, $0.80/100g
sale: $8.00, formerly: $8.99
SAVE $0.99
Agropur Signature
Notre-Dame Brie Cheese
170 g, $4.71/100g
sale: $3.49, formerly: $3.99
SAVE $0.50
Clover Leaf
Baby Clams, Whole Yellow In Water
142 ml, $2.46/100ml
$1.99
Plus tax, eco fees apply
7Up
Lemon Lime Soft Drink
1 l, $0.20/100ml
PC Optimum Offer
sale: $1.50, formerly: $2.49
SAVE $0.99
Knorr
Pasta Sauce Mix Parma-Rosa no artificial flavours
44 g, $3.41/100g
PC Optimum Offer

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.79
Plus tax
Leclerc
Energy Ball In A Bar Brownies
140 g, $3.42/100g

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.79
PC Blue Menu
Chicken Parmesan Spaghetti Bake
250 g, $2.32/100g

sale: $5.75, formerly: $6.49
SAVE $0.74
President's Choice
Kefir Vanilla Flavour Probiotic Fermented Milk
1 l, $0.58/100ml
sale: $3.33 MIN 3
, formerly: $4.49
Plus tax
Nature Valley
Crunchy Granola Bars, Oats 'n Dark Chocolate, 5 ct, 10 bars
210 g, $2.14/100g
PC Optimum Offer

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
EXTRÄAZ Peanut Butter Pretzel Ice Cream
450 ml, $1.55/100ml

sale: $3.00, formerly: $4.00
SAVE $1.00
Plus tax, eco fees apply
President's Choice
Mini Club Soda 6 Pack
6x222.0 ml, $0.23/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.
sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $3.29
Prepared in QuebecOasis
Orange Pure Breakfast Juice
960 ml, $0.34/100ml
sale: $4.25, formerly: $5.00
SAVE $0.75
Eco fees apply
President's Choice
100% Orange Juice with Pulp
1.36 l, $0.31/100ml
sale: $4.25, formerly: $5.00
SAVE $0.75
Eco fees apply
President's Choice
Pulp-Free 100% Orange Juice
1.36 l, $0.31/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.29
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaCoca-Cola
Cola Bottle
2 l, $0.21/100ml
sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $3.29
Prepared in QuebecOasis
Exotic Mango Fruit Juice
960 ml, $0.34/100ml

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $1.50, formerly: $1.75
SAVE $0.25
Prepared in CanadaHarvest 60% Whole Wheat Baguette
255 g, $0.59/100g
sale: $3.50, formerly: $4.69
SAVE $1.19
Prepared in QuebecPOM
Ultra Soft Superclub Sandwich White Bread
675 g, $0.52/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)


























































