Filters
Food
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.

sale: $6.00 MIN 2
, formerly: $7.50
Olivieri
Fresh Ricotta & Spinach Ravioli 300G
300 g, $2.50/100g
sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $2.99
Plus tax
CLIF
Energy Bars Crunchy Peanut Butter, Granola Bar
68 g, $4.40/100g
$17.99
Plus tax
CLIF
Energy Bars, Crunchy Peanut Butter, High in Protein (Pack of 12)
12x68.0 g, $2.20/100g
Low Stock

$19.99
Club House
La Grille Montreal Steak Spice Seasoning
825 g, $2.42/100g
PC Optimum Offer
sale: $3.00, formerly:
Limit 6, after limit $4.00
Plus tax
Cedar Valley
Pita Chips Cinnamon Sugar
180 g, $2.22/100g

sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $2.99
Dr Oetker
Shirriff Chocolate Pie Filling & Dessert Mix
137 g, $2.18/100g

sale: $8.00, formerly: $9.99
SAVE $1.99
Nestlé
Less Sugar Chocolate Syrup
510 ml, $1.57/100ml
sale: $2.75 MIN 2
, formerly: $3.29
Plus tax
Sour Patch Kids
Chews Soft & Chewy Candy In Assorted Fruity Flavours
100 g, $3.29/100g
sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $2.99
Plus tax
MUSH
Protein Overnight Oats, French Vanilla
172 ml, $1.74/100ml

about $35.03
President's Choice
Butter-Infused Frozen Young Turkey 5-7 KG
$6.59/1kg $2.99/1lb
Out of Stock
sale: $1.50, formerly: $2.49
SAVE $0.99
Knorr
Recipe Pasta Sauce Mix Creamy Garlic
37 g, $4.05/100g
PC Optimum Offer
sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax
Haribo
Sour Kicks Z!Ng Gummy Candies Share Size
175 g, $2.28/100g
$7.99
Plus tax, eco fees apply
San Pellegrino
CIAO! Cherry Flavoured Sparkling Water
6x330.0 ml, $0.40/100ml
Low Stock

sale: $2.00, formerly: $2.50
SAVE $0.50
Rubicon
Mango Juice Drink
4x200.0 ml, $0.25/100ml
Low Stock
sale: $8.00, formerly: $8.99
SAVE $0.99
Plus tax
Larabar
Fruit & Nut Energy Bar, Peanut Butter Chocolate Chip 5-Pack
225 g, $3.56/100g

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.99
President's Choice
Soft-Baked White Chocolatey Macadamia Cookies
240 g, $2.08/100g

sale: $5.00, formerly: $5.25
SAVE $0.25
Plus tax
Que Pasa
Organic Salted Rounds Tortilla Chips
300 g, $1.67/100g
sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $5.99
Bens Original
Street Food Korean Style Bbq Noodles
250 g, $2.40/100g
sale: $5.24, formerly: $5.99
SAVE $0.75
Amys
Gluten-Free Burrito, Beans & Rice
156 g, $3.36/100g

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
Extraz Strawberry Cheesecake Ice Cream
450 ml, $1.55/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.
sale: $4.25, formerly: $5.00
SAVE $0.75
Prepared in QuebecPhiladelphia
Original Cream Cheese Product
227 g, $1.87/100g

sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $3.29
Prepared in CanadaOasis
Tropical Passion Fruit Juice
960 ml, $0.34/100ml

sale: $1.50, formerly: $1.75
SAVE $0.25
Prepared in CanadaHarvest 60% Whole Wheat Baguette
255 g, $0.59/100g
sale: $4.25, formerly: $5.00
SAVE $0.75
Eco fees apply
President's Choice
Pulp-Free 100% Orange Juice
1.36 l, $0.31/100ml
sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in QuebecPepsi
Cola
2 l, $0.20/100ml
PC Optimum Offer

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)


























































