Filters
Food
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $8.50 MIN 2
, formerly: $8.99
Plus tax, eco fees apply
Mug
Root Beer No Caffeine
12x355.0 ml, $0.21/100ml

sale: $1.50 MIN 2
, formerly: $1.79
Plus tax, eco fees apply
President's Choice
Jamaican-Style Ginger Beer
2 l, $0.09/100ml
sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.50
President's Choice
Crisp & Thin Vegetable Crackers
225 g, $1.56/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $6.49
Black Diamond
Medium Cheddar Natural Cheese Slices
240 g, $2.70/100g

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Plus tax
Nestlé
Snack Size KITKAT, AERO, SMARTIES, COFFEE CRISP
78 g, $4.47/100g

sale: $4.50, formerly: $5.50
SAVE $1.00
Dr Oetker
Ristorante Thin Crust Vegetable Pizza
385 g, $1.17/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.89
Plus tax
Cadbury
Dairy Milk Creamy Salted Caramel Chocolate Bar, 100% sustainably sourced cocoa
95 g, $4.09/100g

sale: $4.50, formerly: $6.49
SAVE $1.99
Plus tax, eco fees apply
Simply
Juice Mango with Pineapple Bottle
1.54 l, $0.29/100ml
sale: $6.00 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Nestlé
KitKat Mix-ups, Clusters of KitKat & Graham Crackers
110 g, $6.35/100g

sale: $2.50, formerly: $2.75
SAVE $0.25
RO TEL
Diced Tomatoes & Green Chilies, Medium
284 g, $0.88/100g

sale: $6.00, formerly: $6.99
SAVE $0.99
Carnation
Rich And Creamy Hot Chocolate
250 g, $2.40/100g
sale: $3.33 MIN 3
, formerly: $4.49
Plus tax
Nature Valley
Crunchy Apple Crisp Granola Bars 10 CT
210 g, $2.14/100g

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.79
Plus tax
Leclerc
Go Pure Fruit & Oat Bars Fieldberry
140 g, $3.42/100g
sale: 2 FOR $8.00
, formerly: $5.49
Plus tax
Tostitos
Blue Corn Tortilla Chips
210 g, $2.61/100g
PC Optimum Offer
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.
sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Prepared in QuebecOasis
Orange Pure Breakfast Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $6.00, formerly: $12.49
SAVE $6.49
Plus tax
Prepared in CanadaScotties
Facial Tissues, 6 Boxes, 126 Sheets Each
1 ea, $1.00/1ea

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Prepared in CanadaOasis
Tropical Passion Fruit Juice
960 ml, $0.13/100ml
sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in QuebecPepsi
Cola
2 l, $0.20/100ml
sale: $4.50, formerly: $5.49
SAVE $0.99
Prepared in QuebecSt Methode
Grandfather Bread
600 g, $0.75/100g

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g
sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Prepared in QuebecOasis
Exotic Mango Fruit Juice
960 ml, $0.13/100ml
sale: $3.50, formerly: $4.69
SAVE $1.19
Prepared in QuebecPOM
Ultra Soft Superclub Sandwich White Bread
675 g, $0.52/100g

sale: $0.99, formerly: $1.49
SAVE $0.50
Prepared in CanadaAylmer
Condensed Soup Tomato
284 ml, $0.35/100ml
sale: $4.25, formerly: $5.00
SAVE $0.75
Eco fees apply
President's Choice
Pulp-Free 100% Orange Juice
1.36 l, $0.31/100ml

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)


























































