Filters
Food
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.

sale: 2 FOR $8.00
, formerly: $6.79
Olivieri
Fresh Classic Potato Skillet Gnocchi
300 g, $2.26/100g

sale: $3.00, formerly: $3.99
SAVE $0.99
St Hubert
Chicken & Rice Soup
540 ml, $0.56/100ml
sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Triscuit
TRISCUIT Thin Crisps Zesty Jalepeno Crackers
200 g, $2.25/100g

sale: $4.25, formerly: $6.99
SAVE $2.74
Philadelphia
Original Lactose Free Cream Cheese
250 g, $1.70/100g

sale: $5.50, formerly: $6.50
SAVE $1.00
No Name
Raspberry Jam with Pectin
500 ml, $1.10/100ml

sale: $3.50, formerly: $4.50
SAVE $1.00
President's Choice
Chicken Korma
350 g, $1.00/100g
sale: $3.00, formerly: $3.99
SAVE $0.99
Plus tax
Made Good
Organic Crunchy Granola Squares Oats & Dark Chocolate
150 g, $2.00/100g
200 PC Optimum Points
Out of Stock

sale: $8.50 MIN 2
, formerly: $8.99
Plus tax, eco fees apply
Coca-Cola
Cola Cherry Cans
12x355.0 ml, $0.21/100ml
sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.79
President's Choice
Maple and Brown Sugar Flavour Instant Oatmeal
344 g, $1.10/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax
Aero
Aero Peppermint Chocolate Bar
95 g, $4.20/100g
sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.49
Plus tax
MiO
Cherry Blackberry Liquid Water Enhancer
48 ml, $9.35/100ml
sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Mountain Dew
Soft Drink
2 l, $0.20/100ml

sale: $2.00 MIN 3
, formerly: $2.29
Eco fees apply
Peace Tea
Iced Tea Cheeky Cherry Can
695 ml, $0.33/100ml
sale: $8.50, formerly: $8.99
SAVE $0.49
Plus tax, eco fees apply
San Pellegrino
Aranciata Italian Sparkling Fruit Beverage
6x330.0 ml, $0.43/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.
sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Prepared in QuebecOasis
Orange Pure Breakfast Juice
960 ml, $0.13/100ml
sale: about $14.97, formerly: $23.33
SAVE $8.36
Chicken Breast Boneless Skinless Club Pack
$12.72/1kg $5.77/1lb

sale: $6.00, formerly: $12.49
SAVE $6.49
Plus tax
Prepared in CanadaScotties
Supreme White Tissues 3 Ply
6 ea, $1.00/1ea

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.29
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaCoca-Cola
Cola Zero Sugar Bottle
2 l, $0.21/100ml

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $2.00
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water
4 l, $0.05/100ml

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $4.29
Prepared in CanadaD'Italiano
Thick Slice Original White Bread
675 g, $0.64/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.29
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaCoca-Cola
Cola Bottle
2 l, $0.21/100ml
sale: $2.00, formerly:
Limit 6, after limit $3.00
Plus tax
Hit of the MonthPresident's Choice
Original Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.50/100g
sale: $8.00, formerly: $10.00
SAVE $2.00
President's Choice
Peeled Raw Pacific White Shrimp
400 g, $2.00/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Prepared in CanadaOasis
Tropical Passion Fruit Juice
960 ml, $0.13/100ml
sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Prepared in QuebecOasis
Ruby Red Grapefruit Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $4.98, formerly: $8.99
SAVE $4.01
Prepared in CanadaLactantia
Semi Salted Butter
454 g, $1.10/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)


























































