Filters
Food
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.

sale: $7.00, formerly: $8.00
SAVE $1.00
Farmer's Market
Peanut Butter Cookies
456 g, $1.54/100g

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Plus tax, eco fees apply
Glaceau
Vitaminwater Acai Blueberry Pomegranate XXX Bottle
591 ml, $0.59/100ml
sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Silk
Soy Milk Alternative, Dark Chocolate, 7g of Protein
1.89 l, $0.28/100ml
sale: $8.00 MIN 2
, formerly: $9.99
Nescafe
Sweet & Creamy French Vanilla Flavoured Instant Coffee Mix
351 g, $2.85/100g
sale: $8.50, formerly: $8.99
SAVE $0.49
Plus tax, eco fees apply
San Pellegrino
Melograno & Arancia Sparkling Fruit Beverage
6x330.0 ml, $0.43/100ml
sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Christie
OREO Mint Creme Chocolate Sandwich Cookies
261 g, $1.72/100g

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Plus tax, eco fees apply
President's Choice
Mini Ginger Ale 6 Pack
6x222.0 ml, $0.34/100ml

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.99
McCain
Bistro Selects™ Super Crisps Straight Cut French Fries
650 g, $0.92/100g

sale: $4.00, formerly: $5.29
SAVE $1.29
Plus tax
Kashi
7 Grain with Quinoa Crunchy Bars, Honey Oat Flax 10 Bars
200 g, $2.00/100g
sale: 2 FOR $8.00
, formerly: $4.49
Dare
Breton Gluten Free Original with Flax Crackers
135 g, $3.33/100g
sale: $3.75, formerly: $4.75
SAVE $1.00
Plus tax, eco fees apply
Tropicana
Refreshers Pineapple Mango
1.36 l, $0.28/100ml

sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $2.99
Plus tax
Nestlé
Kitkat Mega Size, Two 4-finger Wafer Bars, Milk Chocolate
73 g, $4.10/100g

sale: $10.00, formerly: $10.99
SAVE $0.99
Farm Girl
Honey Os Cereal No Sugar
280 g, $3.57/100g

sale: $4.25 MIN 2
, formerly: $5.79
Yoplait
1% Yogurt Tubes, Cherry, Lime and Blue Raspberry Flavour, Special Edition, Kids Snacks
448 g, $1.29/100g
Out of Stock

sale: $8.50 MIN 2
, formerly: $8.99
Plus tax, eco fees apply
Pepsi
Zero Sugar Lime Cola
12x355.0 ml, $0.21/100ml
Low Stock
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.
sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Prepared in QuebecOasis
Orange Pure Breakfast Juice
960 ml, $0.13/100ml
sale: $3.50, formerly: $4.69
SAVE $1.19
Prepared in QuebecPOM
Ultra Soft Superclub Sandwich White Bread
675 g, $0.52/100g

sale: $4.98, formerly: $8.99
SAVE $4.01
Prepared in CanadaLactantia
Semi Salted Butter
454 g, $1.10/100g
sale: about $14.97, formerly: $23.33
SAVE $8.36
Chicken Breast Boneless Skinless Club Pack
$12.72/1kg $5.77/1lb

sale: $6.00, formerly: $12.49
SAVE $6.49
Plus tax
Prepared in CanadaScotties
Facial Tissues, 6 Boxes, 126 Sheets Each
1 ea, $1.00/1ea
sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Prepared in QuebecOasis
Exotic Mango Fruit Juice
960 ml, $0.13/100ml
sale: $4.25, formerly: $5.00
SAVE $0.75
Eco fees apply
President's Choice
100% Orange Juice with Pulp
1.36 l, $0.31/100ml

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $2.00
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water
4 l, $0.05/100ml

sale: $0.99, formerly: $1.49
SAVE $0.50
Prepared in CanadaAylmer
Condensed Soup Tomato
284 ml, $0.35/100ml

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)


























































