Frozen Fruit & Vegetables
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $4.50, formerly: $5.50
SAVE $1.00
President's Choice
Strawberries, Bananas & Kiwi Fruit Blend
600 g, $0.75/100g
sale: $4.50, formerly: $5.50
SAVE $1.00
President's Choice
Pink Guava Paradise Guava, Mango, and Banana Fruit Blend
500 g, $0.90/100g

sale: $4.00, formerly: $6.49
SAVE $2.49
Arctic Gardens
Special Blend Of Vegetables For Spaghetti
675 g, $0.59/100g

sale: $4.00, formerly: $6.49
SAVE $2.49
Arctic Gardens
Special Blend Of Vegetables For Stir-Fry Thai Style
675 g, $0.59/100g

sale: $4.00, formerly: $6.49
SAVE $2.49
Arctic Gardens
Mixed Vegetables California Style
675 g, $0.59/100g
sale: $4.00, formerly: $6.49
SAVE $2.49
Arctic Gardens
Bistro Style Seasoned Vegetable Blend Butter & Herbs Garden Medley
500 g, $0.80/100g

sale: $4.00, formerly: $6.49
SAVE $2.49
Arctic Gardens
Vegetable Blend For Spaghettini
550 g, $0.73/100g
sale: $4.00, formerly: $6.49
SAVE $2.49
Arctic Gardens
Bistro Style Seasoned Vegetable Blend Fine Herbs Root Blend
580 g, $0.69/100g
sale: $18.50, formerly: $19.99
SAVE $1.49
No Name
Naturally Imperfect Frozen Pineapple Pieces
2 kg, $0.93/100g
sale: $4.00, formerly: $6.49
SAVE $2.49
Arctic Gardens
Special Blend Of Vegetables For Soup
675 g, $0.59/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.
sale: about $14.97, formerly: $23.33
SAVE $8.36
Chicken Breast Boneless Skinless Club Pack
$12.72/1kg $5.77/1lb

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Prepared in CanadaOasis
Tropical Passion Fruit Juice
960 ml, $0.13/100ml
sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Prepared in QuebecOasis
Orange Pure Breakfast Juice
960 ml, $0.13/100ml
sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Prepared in QuebecOasis
Ruby Red Grapefruit Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $6.00, formerly: $11.99
SAVE $5.99
Plus tax
Prepared in CanadaSpongeTowels
Sponge Towels Ultra
3 ea, $2.00/1ea
sale: $3.50, formerly:
Limit 6, after limit $4.50
Hit of the MonthLafleur
Pork & Beef Fresh Sausage
375 g, $1.20/100g

sale: $6.00, formerly: $12.49
SAVE $6.49
Plus tax
Prepared in CanadaScotties
Facial Tissues, 6 Boxes, 126 Sheets Each
1 ea, $1.00/1ea

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Prepared in CanadaPC Organics
Organics Whole Cremini Mushrooms
227 g, $1.54/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)


























































