Rice
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
Low Stock
sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Bens
Roasted Chicken Flavour Rice Single Serve Cup
68 g, $5.13/100g
sale: $9.00, formerly: $10.99
SAVE $1.99
Bens Original
Whole Grain Brown Rice
2.2 kg, $0.41/100g
sale: $9.00, formerly: $10.99
SAVE $1.99
Bens Original
CONVERTED Long Grain Parboiled Rice
2.2 kg, $0.41/100g

sale: $3.00 MIN 3
, formerly: $3.79
Bens
BISTRO EXPRESS Basmati Rice Side Dish
250 g, $1.52/100g

sale: $3.00 MIN 3
, formerly: $3.79
Bens
BISTRO EXPRESS Jasmine Rice Side Dish
240 g, $1.58/100g

sale: $3.00 MIN 3
, formerly: $3.79
Bens
BISTRO EXPRESS Long Grain & Wild Rice Roasted Chicken Flavour
250 g, $1.52/100g

sale: $3.00 MIN 3
, formerly: $3.79
Bens
BISTRO EXPRESS Vegetable Medley Rice Side Dish
250 g, $1.52/100g

sale: $3.00 MIN 3
, formerly: $3.79
Bens
BISTRO EXPRESS Mexican Style Rice
250 g, $1.52/100g

sale: $3.00 MIN 3
, formerly: $3.79
Bens
BISTRO EXPRESS Butter & Garlic Rice
250 g, $1.52/100g
sale: $2.33 MIN 3
, formerly: $2.99
Knorr
Sidekicks Rice & Vermicelli Chicken Fried Rice
153 g, $1.95/100g

sale: $3.00 MIN 3
, formerly: $3.79
Bens
BISTRO EXPRESS Fried Rice Side Dish
250 g, $1.52/100g

sale: $3.00 MIN 3
, formerly: $3.79
Bens
BISTRO EXPRESS Broccoli & Cheddar Rice
240 g, $1.58/100g

sale: $3.00 MIN 3
, formerly: $3.79
Bens
BISTRO EXPRESS Long Grain & Wild Rice Mushroom Flavour
250 g, $1.52/100g

sale: $3.00 MIN 3
, formerly: $3.79
Bens
BISTRO EXPRESS Whole Grain Brown Rice Side Dish
250 g, $1.52/100g

sale: $3.00 MIN 3
, formerly: $3.79
Bens
BISTRO EXPRESS Long Grain & Wild Rice Fine Herbs
250 g, $1.52/100g

sale: $4.00, formerly: $4.49
SAVE $0.49
President's Choice
Roasted Garlic & Herb Quinoa
225 g, $1.78/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.
sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $3.29
Prepared in QuebecOasis
Orange Pure Breakfast Juice
960 ml, $0.34/100ml

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.49
Plus tax
Prepared in CanadaMiss Vickies
Original Recipe Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $2.75/100g
PC Optimum Offer
sale: $3.50, formerly: $4.69
SAVE $1.19
Prepared in QuebecPOM
Ultra Soft Superclub Sandwich White Bread
675 g, $0.52/100g






















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)


























































