Filters
Food
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.79
President's Choice
Apples and Cinnamon Instant Oatmeal
264 g, $1.44/100g
sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $6.49
Bens
NATURAL SELECT Roasted Olive Oil, Roasted Garlic Flavour & Wild Rice
365 g, $1.78/100g

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.79
PC Blue Menu
Chicken Fettuccine Alfredo
237 g, $2.44/100g

sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $2.99
Plus tax, eco fees apply
Powerade
Zero Sugar Sports Drink Grape Bottle
710 ml, $0.42/100ml

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
No Name
Cream Cheese Spread with Everything Bagel Seasoning
227 g, $1.54/100g

$5.99
Plus tax, eco fees apply
Ocean Spray
Diet Cranberry Mango Cocktail
1.89 l, $0.32/100ml
Low Stock
sale: 2 FOR $8.00
, formerly: $4.49
Grissol
Boulangerie Grissol Melba Canapé Original
150 g, $2.99/100g
$9.99
Plus tax, eco fees apply
Maison Perrier
Sparkling Water Beverage Forever Peach
8x330.0 ml, $0.38/100ml

sale: $2.00, formerly: $3.00
SAVE $1.00
Plus tax
Maynards
Sour Patch Kids Sour Berries Candy, Gummy Candy, Sour Candy
150 g, $1.33/100g

sale: $6.50, formerly: $7.29
SAVE $0.79
Yoplait
Source Protein Yogurt Strawberry 0% M.F. High Protein
650 g, $1.00/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.29
Plus tax, eco fees apply
Monster Energy
Ultra Violet
473 ml, $0.91/100ml

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Plus tax
President's Choice
World of Flavours Korma Flavour Rippled Potato Chips
200 g, $1.75/100g
sale: $5.00, formerly: $5.99
SAVE $0.99
Knorr
Bovril Concentrated Liquid Stock flavour Beef in a practical bottle
250 ml, $2.00/100ml
PC Optimum Offer

sale: $10.00, formerly: $12.99
SAVE $2.99
Robin Hood
Unbleached All Purpose Flour
5 kg, $0.20/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
sale: $1.50, formerly: $2.49
SAVE $0.99
Knorr
Pasta Sauce Mix Carbonara
48 g, $3.12/100g
PC Optimum Offer
sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.79
Plus tax
MiO
Cranberry Raspberry Liquid Water Enhancer
48 ml, $9.98/100ml
sale: $2.00, formerly: $3.00
SAVE $1.00
Plus tax
Maynards
Sour Patch Kids, Blue Raspberry Candy
150 g, $1.33/100g

$4.49
Plus tax
Nature Valley
Lunch Box Chewy Granola Bars, Chocolate Chip
130 g, $3.45/100g
PC Optimum Offer
sale: $1.50 MIN 4
, formerly: $1.99
St Hubert
Brown Sauce, Less Salt
398 ml, $0.50/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.
sale: $4.25, formerly: $5.00
SAVE $0.75
Eco fees apply
President's Choice
100% Orange Juice with Pulp
1.36 l, $0.31/100ml
sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Subscribe & EarnSilk
Soy Milk Alternative, Unsweetened, Dairy Free
1.89 l, $0.28/100ml
sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $3.29
Prepared in QuebecOasis
Exotic Mango Fruit Juice
960 ml, $0.34/100ml

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.49
Plus tax
Prepared in CanadaMiss Vickies
Original Recipe Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $2.75/100g
PC Optimum Offer
sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $3.29
Prepared in QuebecOasis
Ruby Red Grapefruit Juice
960 ml, $0.34/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml
sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in QuebecPepsi
Cola
2 l, $0.20/100ml
PC Optimum Offer

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)


























































