Filters
Food
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
President's Choice
Peach Lemonade
1.89 l, $0.21/100ml
sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.29
Plus tax, eco fees apply
Monster Energy
Energy Drink Ultra Blue Hawaiian
473 ml, $0.91/100ml

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.89
Plus tax
Cadbury
DAIRY MILK Crunchie Milk Chocolate Bar
90 g, $4.32/100g

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.79
Plus tax
Leclerc
Go Pure Soft Baked Oatmeal Bars, Brownies 5 Bars
175 g, $2.74/100g
sale: $3.33 MIN 3
, formerly: $4.49
Plus tax
Betty Crocker
Scooby-Doo - Fruit Flavoured Snacks
226 g, $1.99/100g

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Plus tax
Ben & Jerry's
Chocolate Chip Cookie Dough Ice Cream
473 ml, $1.06/100ml

sale: $6.00, formerly: $8.49
SAVE $2.49
Mastro
Salami with Prosciutto
125 g, $4.80/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.29
Plus tax, eco fees apply
Coca-Cola
Diet Cola Caffeine Free Bottle
2 l, $0.21/100ml
sale: $4.50, formerly: $5.50
SAVE $1.00
President's Choice
Pink Guava Paradise Guava, Mango, and Banana Fruit Blend
500 g, $0.90/100g
sale: $3.33 MIN 3
, formerly: $4.49
Plus tax
Nature Valley
Chewy Trail Mix Granola Bars, Dark Chocolate, 5 ct
175 g, $2.57/100g
sale: $2.50, formerly: $3.00
SAVE $0.50
PC Organics
Organic Vegetable Broth
900 ml, $0.28/100ml

sale: $3.00, formerly: $3.99
SAVE $0.99
Made Good
Chocolate Banana Soft Baked Mini Cookies 5pk
120 g, $2.50/100g
200 PC Optimum Points
sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Christie
CHIPS AHOY! Crunchy CARAMILK Cookies, with delightful chocolatey caramel chips, resealable pack
253 g, $1.77/100g

sale: $4.50, formerly: $5.50
SAVE $1.00
Dr Oetker
Ristorante Thin Crust Mozzarella Pizza
325 g, $1.38/100g
sale: $4.49, formerly: $6.49
SAVE $2.00
Eco fees apply
Ocean Spray
100% Juice Blends 100% Juice, Cranberry
1.77 l, $0.25/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.
sale: about $14.97, formerly: $23.33
SAVE $8.36
Chicken Breast Boneless Skinless Club Pack
$12.72/1kg $5.77/1lb
sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Prepared in QuebecOasis
Orange Pure Breakfast Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.29
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaCoca-Cola
Cola Bottle
2 l, $0.21/100ml
sale: $4.50, formerly: $5.49
SAVE $0.99
Prepared in QuebecSt Methode
Grandfather Bread
600 g, $0.75/100g

sale: $0.99, formerly: $1.49
SAVE $0.50
Prepared in CanadaAylmer
Condensed Soup Tomato
284 ml, $0.35/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $6.00, formerly: $13.49
SAVE $7.49
Plus tax
Prepared in CanadaCashmere
Soft & Thick Toilet Paper, 12 Double Rolls = 24 Single Rolls
12 ea, $0.50/1ea

sale: $6.00, formerly: $12.49
SAVE $6.49
Plus tax
Prepared in CanadaScotties
Facial Tissues, 6 Boxes, 126 Sheets Each
1 ea, $1.00/1ea

sale: $6.00, formerly: $11.99
SAVE $5.99
Plus tax
Prepared in CanadaSpongeTowels
Sponge Towels Ultra
3 ea, $2.00/1ea

sale: $6.50, formerly: $7.75
SAVE $1.25
Prepared in CanadaPresident's Choice
Pulp Free Orange Juice
2.5 l, $0.26/100ml

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)


























































