Filters
Food
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.

sale: $4.50, formerly: $5.50
SAVE $1.00
Dr Oetker
Ristorante Thin Crust Mozzarella Pizza
325 g, $1.38/100g
sale: $4.49, formerly: $6.49
SAVE $2.00
Eco fees apply
Ocean Spray
100% Juice Blends 100% Juice, Cranberry
1.77 l, $0.25/100ml

sale: $3.50, formerly: $3.75
SAVE $0.25
Plus tax
Lay's
Honey Butter flavoured potato chips
200 g, $1.75/100g
PC Optimum Offer
Out of Stock

sale: 2 FOR $8.00
, formerly: $4.49
Dare
Breton Bites Original Crackers
200 g, $2.25/100g

sale: $7.99, formerly: $8.99
SAVE $1.00
Chapmans
Frozen Yogurt Black Jack Cherry
2 l, $0.40/100ml

sale: $7.00, formerly: $9.49
SAVE $2.49
McCain
Pizza Pockets Pepperoni, 6 pack
600 g, $1.17/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
President's Choice
Mango Lemonade
1.89 l, $0.21/100ml
sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Silk
Soy Milk Alternative, Vanilla, Dairy Free, 7g of Protein
1.89 l, $0.28/100ml

$7.99
Plus tax, eco fees apply
Gatorade
Lemon Lime Sports Drink
6x591.0 ml, $0.23/100ml

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.49
Plus tax
Miss Vickies
Sweet & Spicy Ketchup Flavour Kettle Cooked Potato Chips
190 g, $2.89/100g
PC Optimum Offer
sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $2.99
Plus tax
Reese's
Peanut Butter Cups Candy- King Size
62 g, $4.82/100g

sale: $7.50, formerly: $9.29
SAVE $1.79
IOGO
Strawberry-Kiwi Mango Coconut-Pineapple-Banana Vanilla Lactose-Free Yogurt Cups 0%
1.6 kg, $0.47/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.
sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Prepared in QuebecOasis
Orange Pure Breakfast Juice
960 ml, $0.13/100ml
sale: $4.25, formerly: $5.00
SAVE $0.75
Eco fees apply
President's Choice
100% Orange Juice with Pulp
1.36 l, $0.31/100ml

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Prepared in CanadaOasis
Tropical Passion Fruit Juice
960 ml, $0.13/100ml
sale: $3.50, formerly: $4.69
SAVE $1.19
Prepared in QuebecPOM
Ultra Soft Superclub Sandwich White Bread
675 g, $0.52/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.29
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaCoca-Cola
Cola Bottle
2 l, $0.21/100ml
sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Prepared in QuebecOasis
Exotic Mango Fruit Juice
960 ml, $0.13/100ml
sale: $2.00, formerly:
Limit 6, after limit $3.00
Plus tax
Hit of the MonthPresident's Choice
Original Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.50/100g
sale: about $14.97, formerly: $23.33
SAVE $8.36
Chicken Breast Boneless Skinless Club Pack
$12.72/1kg $5.77/1lb

sale: $6.00, formerly: $12.49
SAVE $6.49
Plus tax
Prepared in CanadaScotties
Facial Tissues, 6 Boxes, 126 Sheets Each
1 ea, $1.00/1ea
sale: $4.25, formerly: $5.00
SAVE $0.75
Eco fees apply
President's Choice
Pulp-Free 100% Orange Juice
1.36 l, $0.31/100ml

sale: $6.00, formerly: $13.49
SAVE $7.49
Plus tax
Prepared in CanadaCashmere
Soft & Thick Toilet Paper, 12 Double Rolls = 24 Single Rolls
12 ea, $0.50/1ea

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)


























































