Filters
Food
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.

sale: $7.00, formerly: $8.00
SAVE $1.00
Farmer's Market
Oatmeal Cookies
456 g, $1.54/100g
sale: $6.00 MIN 2
, formerly: $6.99
Crave
Spicy Szechuan Style Fried Chicken on Rice Frozen Meal
300 g, $2.33/100g

sale: $3.00, formerly: $3.50
SAVE $0.50
Plus tax
Made Good
Chocolate Banana Granola Bites 5pk
24 g, $12.50/100g
200 PC Optimum Points

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
Coffee Ice Cream
450 ml, $1.55/100ml

sale: $1.50 MIN 2
, formerly: $1.79
Plus tax, eco fees apply
President's Choice
Grape Soda
2 l, $0.09/100ml
sale: $10.48, formerly: $11.99
SAVE $1.51
Plus tax
Jayone
Seasoned and Roasted Seaweed
120 g, $8.73/100g
Low Stock
sale: $5.50, formerly: $5.79
SAVE $0.29
Burnbrae Farms
Naturegg Free Run Egg Whites
500 g, $1.10/100g $0.50/1lb

sale: $5.00, formerly: $5.49
SAVE $0.49
Plus tax
Mini Halloween Pumpkins, 6 Pack
1 ea, $0.42/100g
sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.99
Plus tax
Lindt
EXCELLENCE Orange Intense Dark Chocolate Bar
100 g, $5.99/100g

sale: $6.50, formerly: $6.99
SAVE $0.49
President's Choice
Smoke Flavoured Cheddar Cheese
400 g, $1.63/100g

sale: 2 FOR $8.00
, formerly: $5.49
Plus tax
Doritos
Spicy Nacho flavoured tortilla chips
235 g, $2.34/100g
PC Optimum Offer

sale: $2.25 MIN 2
, formerly: $2.79
Plus tax
Oikos
Greek Yogurt Drink, Vanilla, High Protein
190 ml, $1.47/100ml

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.79
Plus tax
Leclerc
Go Pure Soft Baked Chocolate Chip Oatmeal Bars
175 g, $2.74/100g
sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Pepsi
Diet Caffeine Free Cola
2 l, $0.20/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.
sale: about $14.97, formerly: $23.33
SAVE $8.36
Chicken Breast Boneless Skinless Club Pack
$12.72/1kg $5.77/1lb
sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Prepared in QuebecOasis
Orange Pure Breakfast Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $4.98, formerly: $8.99
SAVE $4.01
Prepared in CanadaLactantia
Semi Salted Butter
454 g, $1.10/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml
sale: $4.25, formerly: $5.00
SAVE $0.75
Eco fees apply
President's Choice
100% Orange Juice with Pulp
1.36 l, $0.31/100ml
sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in QuebecPepsi
Cola
2 l, $0.20/100ml

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $2.00
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water
4 l, $0.05/100ml
sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Prepared in QuebecOasis
Ruby Red Grapefruit Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $6.00, formerly: $11.99
SAVE $5.99
Plus tax
Prepared in CanadaSpongeTowels
Sponge Towels Ultra
3 ea, $2.00/1ea

sale: $0.99, formerly: $1.49
SAVE $0.50
Prepared in CanadaAylmer
Condensed Soup Tomato
284 ml, $0.35/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.29
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaCoca-Cola
Cola Zero Sugar Bottle
2 l, $0.21/100ml

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)


























































