Filters
Food
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: 2 FOR $8.00
, formerly: $5.49
Plus tax
Tostitos
Low Sodium Rounds tortilla chips 295g
295 g, $1.86/100g
sale: $4.88, formerly: $5.99
SAVE $1.11
Plus tax
Binggrae
Melona Frozen Dessert Bars Banana Ice Bar
560 ml, $0.87/100ml

sale: $4.00, formerly: $6.49
SAVE $2.49
Arctic Gardens
Special Blend Of Vegetables For Spaghetti
675 g, $0.59/100g
sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax
Haribo
Twin Snakes Gummy Candies Sweet & Sour Share Size
175 g, $2.28/100g
sale: $3.33 MIN 3
, formerly: $4.49
Plus tax
Nature Valley
Chewy Trail Mix Granola Bars, Mixed Berry
175 g, $2.57/100g

$6.75
Plus tax, eco fees apply
President's Choice
Diet Cola 12 Pack
12x355.0 ml, $0.16/100ml

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.79
Plus tax
Leclerc
Go Pure Oatmeal Bars Apple & Cinnamon
175 g, $2.74/100g
sale: $3.33 MIN 3
, formerly: $4.49
Plus tax
Betty Crocker
Fruit Gushers Gushin' Grape & Tropical Flavours
138 g, $3.25/100g

sale: $6.00, formerly: $8.99
SAVE $2.99
Carnation
Rich And Creamy Hot Chocolate
450 g, $1.33/100g

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
Vanilla Ice Cream
450 ml, $1.55/100ml

sale: $5.50, formerly: $6.99
SAVE $1.49
McCain
Crinkle Cut French Fries
1.5 kg, $0.37/100g

sale: $7.00 MIN 2
, formerly: $8.29
Plus tax, eco fees apply
Bubly Sparkling Water
Pineapple Sparkling Water
12x355.0 ml, $0.19/100ml
sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $4.00
Plus tax
President's Choice
Watermelon Strawberry Liquid Water Enhancer
48 ml, $8.33/100ml
sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.99
Plus tax
Old Dutch
Potato Chips Salt 'n Vinegar Flavoured
220 g, $2.27/100g

sale: $9.00, formerly: $17.00
SAVE $8.00
Flamingo
Chicken Wings Mild Bbq & Crispy
550 g, $1.64/100g

sale: $17.00, formerly: $18.00
SAVE $1.00
Farmer's Market
Tiramisu Cake
675 g, $2.52/100g
sale: $11.00, formerly: $16.00
SAVE $5.00
PC Splendido
Delicato, Cold Extracted Extra Virgin Olive Oil
1 l, $1.10/100ml

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $4.79
President's Choice
Original Table Syrup
750 ml, $0.64/100ml
sale: $4.88, formerly: $5.99
SAVE $1.11
Plus tax
Binggrae
Frozen Dessert Bars Melona Pistachio Ice Bar
560 ml, $0.87/100ml
sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Plus tax
Ruffles
Flavoured Potato Chips, Hot Wings
180 g, $2.94/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.
sale: about $14.97, formerly: $23.33
SAVE $8.36
Chicken Breast Boneless Skinless Club Pack
$12.72/1kg $5.77/1lb

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $2.00
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water
4 l, $0.05/100ml
sale: $4.25, formerly: $5.00
SAVE $0.75
Eco fees apply
President's Choice
Pulp-Free 100% Orange Juice
1.36 l, $0.31/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml
sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Subscribe & EarnSilk
Soy Milk Alternative, Unsweetened, Dairy Free
1.89 l, $0.28/100ml

sale: $6.00, formerly: $12.49
SAVE $6.49
Plus tax
Prepared in CanadaScotties
Facial Tissues, 6 Boxes, 126 Sheets Each
1 ea, $1.00/1ea

sale: $6.00, formerly: $13.49
SAVE $7.49
Plus tax
Prepared in CanadaCashmere
Soft & Thick Toilet Paper, 12 Double Rolls = 24 Single Rolls
12 ea, $0.50/1ea

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.29
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaCoca-Cola
Cola Bottle
2 l, $0.21/100ml

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)


























































