Filters
Food
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.79
Plus tax, eco fees apply
Fruite
Raspberry Lemonade
2 l, $0.19/100ml

sale: $4.25 MIN 2
, formerly: $4.99
President's Choice
Mint Refresher Herbal Tea
20 ea, $0.25/1ea
sale: $3.50, formerly: $3.75
SAVE $0.25
Plus tax
Snyders
Pretzel Pieces, Cheddar Cheese
240 g, $1.46/100g
sale: $4.25 MIN 2
, formerly: $6.49
Plus tax
Wrigley's
Peppermint Flavoured Sugar Free Chewing Gum, 60 Pieces, 1 Bottle
1 ea, $6.49/1ea
Low Stock
sale: $7.00 MIN 2
, formerly: $7.99
Eco fees apply
Brisk
Lemon Iced Tea
6x710.0 ml, $0.19/100ml
Low Stock

sale: $2.00, formerly: $3.00
SAVE $1.00
Plus tax
Maynards
Sour Patch Kids Watermelon Candy, Sour Candy, Gummy Candy
154 g, $1.30/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.49
Plus tax
Miss Vickies
Lime & Black Pepper flavour kettle cooked potato chips 200g
200 g, $2.75/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.
sale: about $14.97, formerly: $23.33
SAVE $8.36
Chicken Breast Boneless Skinless Club Pack
$12.72/1kg $5.77/1lb
sale: $8.00, formerly: $10.00
SAVE $2.00
President's Choice
Peeled Raw Pacific White Shrimp
400 g, $2.00/100g

sale: $6.00, formerly: $13.49
SAVE $7.49
Plus tax
Prepared in CanadaCashmere
Soft & Thick Toilet Paper, 12 Double Rolls = 24 Single Rolls
12 ea, $0.50/1ea

sale: $6.00, formerly: $12.49
SAVE $6.49
Plus tax
Prepared in CanadaScotties
Supreme White Tissues 3 Ply
6 ea, $1.00/1ea

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Prepared in CanadaPC Organics
Organics Whole Cremini Mushrooms
227 g, $1.54/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)


























































