Filters
Food
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.

$6.49
Club House
La Grille Montreal Chicken Seasoning
170 g, $3.82/100g
PC Optimum Offer

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Plus tax
Nestlé
Smarties Snack Size, Milk Chocolate, Peanut-Free Facility
80 g, $4.36/100g
Out of Stock
Out of Stock
sale: $37.99, formerly: $39.99
SAVE $2.00
Plus tax, eco fees apply
Heineken
Full-Bodied Premium Lager (ID required at pick-up)
24x330.0 ml, $0.48/100ml
sale: 2 FOR $7.50
, formerly: $4.49
Crispy Minis
Apple Cinnamon Flavour Brown Rice Cakes
90 g, $4.99/100g
$2.49
Plus tax, eco fees apply
Maison Perrier
Sparkling Water Beverage Forever Grapefruit
1 l, $0.25/100ml
sale: $1.50 MIN 2
, formerly: $1.99
Plus tax
Nestlé
Rolo Caramel-filled Pieces in a Milk Chocolatey Shell
52 g, $3.83/100g
sale: $2.25 MIN 2
, formerly: $3.49
Cordon Bleu
Three Peppercorn Sauce
284 ml, $1.23/100ml

sale: $3.50, formerly: $3.99
SAVE $0.49
PC Blue Menu
Great Northern Beans
900 g, $0.39/100g
sale: $4.75 MIN 2
, formerly: $5.49
Plus tax
Kinder
SURPRISE Milk Chocolate Eggs with Toys, Classic Edition, 3 Pack
60 g, $9.15/100g
sale: $2.50, formerly: $3.50
SAVE $1.00
Cheemo
Perogies Potato & Cottage Cheese
907 g, $0.28/100g
1,000 PC Optimum Points

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
President's Choice
Half and Half Lemonade with Iced Tea
1.89 l, $0.21/100ml

sale: $2.49, formerly: $2.99
SAVE $0.50
Sufra
Halal Plain Probiotic 3% M.F. Yogurt
750 g, $0.33/100g
sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.29
Plus tax, eco fees apply
Monster Energy
Energy Drink Viking Berry
473 ml, $0.91/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.29
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaCoca-Cola
Cola Zero Sugar Bottle
2 l, $0.21/100ml
sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $3.29
Prepared in QuebecOasis
Ruby Red Grapefruit Juice
960 ml, $0.34/100ml
sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $3.29
Prepared in QuebecOasis
Orange Pure Breakfast Juice
960 ml, $0.34/100ml
sale: $5.00, formerly: $5.49
SAVE $0.49
Eco fees apply
Prepared in QuebecEska
Natural Spring Water
24x500.0 ml, $0.04/100ml

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Prepared in CanadaPC Organics
Organics Whole Cremini Mushrooms
227 g, $1.54/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.49
Plus tax
Prepared in CanadaMiss Vickies
Original Recipe Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $2.75/100g
PC Optimum Offer

sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $3.29
Prepared in CanadaArizona
Premium Brewed Ginseng and Honey Green Tea
960 ml, $0.34/100ml
sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Subscribe & EarnSilk
Soy Milk Alternative, Unsweetened, Dairy Free
1.89 l, $0.28/100ml

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

sale: $1.50, formerly: $1.75
SAVE $0.25
Prepared in CanadaHarvest 60% Whole Wheat Baguette
255 g, $0.59/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)


























































