Filters
Food
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.

sale: $7.99, formerly: $8.49
SAVE $0.50
Chapmans
Frozen Yogurt Saucy Spots Salty Caramel & Vanilla Bean
2 l, $0.40/100ml
sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.00
Plus tax
Oikos
Drinkable Greek Yogurt Caramel Macchiato 0.5% M.F.
300 ml, $1.33/100ml
sale: $7.00, formerly: $9.50
SAVE $2.50
Samyang
Buldak Stir-Fried Ramen Cheese Artificial Spicy Chicken Flavor
700 g, $1.00/100g
sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $2.99
Plus tax
Werther's Original
Creamy Caramel Filled Hard Candies
135 g, $2.21/100g
sale: $4.25 MIN 2
, formerly: $5.29
President's Choice
100% Orange Juice Blend Boxes
8x200.0 ml, $0.33/100ml
sale: $5.25, formerly: $5.99
SAVE $0.74
Plus tax
Neal Brothers Foods
Organic Original Corn Chips
276 g, $1.90/100g

sale: $5.00, formerly: $6.25
SAVE $1.25
Plus tax
Halo Top
Frozen Dessert, Chocolate Caramel Brownie
473 ml, $1.06/100ml
$6.75
Plus tax, eco fees apply
President's Choice
Zero Sugar Lemonade Sparkling Soda 12 Pack
12x355.0 ml, $0.16/100ml

sale: $7.00, formerly: $9.49
SAVE $2.49
McCain
Pizza Pockets Three Cheese, 6 pack
600 g, $1.17/100g
sale: $5.48, formerly: $5.99
SAVE $0.51
Nong Shim
Noodles With Soup Mix Kimchi Flavour
480 g, $1.14/100g

sale: $8.50, formerly: $10.99
SAVE $2.49
High Liner
Fillets English Style
500 g, $1.70/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.29
President's Choice
Apple Squeeze Fruit Snacks
4x90.0 g, $1.19/100g
sale: $1.50 MIN 4
, formerly: $1.99
Plus tax
Yoplait
YOP Drinkable Yogurt 1.5% M.F. Blueberry
200 ml, $1.00/100ml

sale: $4.50, formerly: $6.49
SAVE $1.99
Plus tax, eco fees apply
Simply
Juice Peach Bottle
1.54 l, $0.29/100ml
sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.79
General Mills
Cheerios Lower Sugar Naturally Flavoured Honey Nut Cereal
416.7 g, $1.39/100g

sale: $3.00, formerly: $4.99
SAVE $1.99
Chapmans
Super Premium Plus Ice Cream Cold Brew Coffee
500 ml, $0.60/100ml
1,000 PC Optimum Points

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Plus tax
Ben & Jerry's
Ice Cream Pint Chunky Monkey Banana
473 ml, $1.06/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.
sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Prepared in QuebecOasis
Orange Pure Breakfast Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml
sale: $4.25, formerly: $5.00
SAVE $0.75
Eco fees apply
President's Choice
100% Orange Juice with Pulp
1.36 l, $0.31/100ml
sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Subscribe & EarnSilk
Soy Milk Alternative, Unsweetened, Dairy Free
1.89 l, $0.28/100ml
sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Prepared in QuebecOasis
Exotic Mango Fruit Juice
960 ml, $0.13/100ml
sale: $3.50, formerly: $4.69
SAVE $1.19
Prepared in QuebecPOM
Ultra Soft Superclub Sandwich White Bread
675 g, $0.52/100g

sale: $4.98, formerly: $8.99
SAVE $4.01
Prepared in CanadaLactantia
Semi Salted Butter
454 g, $1.10/100g

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Prepared in CanadaOasis
Tropical Passion Fruit Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $6.00, formerly: $12.49
SAVE $6.49
Plus tax
Prepared in CanadaScotties
Facial Tissues, 6 Boxes, 126 Sheets Each
1 ea, $1.00/1ea

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.49
Plus tax
Prepared in CanadaMiss Vickies
Original Recipe Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $2.75/100g
PC Optimum Offer

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g
sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in QuebecPepsi
Cola
2 l, $0.20/100ml
sale: $2.00, formerly:
Limit 6, after limit $3.00
Plus tax
Hit of the MonthPresident's Choice
Original Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.50/100g
sale: $4.25, formerly: $5.00
SAVE $0.75
Eco fees apply
President's Choice
Pulp-Free 100% Orange Juice
1.36 l, $0.31/100ml

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)


























































