Filters
Food
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.

sale: $7.00, formerly: $7.49
SAVE $0.49
Olymel
Old Fashioned Ham, Smoked
175 g, $40.00/1kg $4.00/100g
sale: $4.25 MIN 2
, formerly: $5.29
President's Choice
100% Fruit Punch Juice Blend Boxes
8x200.0 ml, $0.33/100ml

sale: $1.50 MIN 2
, formerly: $1.99
Plus tax
Cadbury
DAIRY MILK Original Milk Chocolate Bar
38 g, $5.24/100g
sale: $7.00, formerly: $8.99
SAVE $1.99
Rio Mare
Solid Light Tuna in Olive Oil, Italian Chili
195 g, $3.59/100g
$12.99
Plus tax, eco fees apply
Heineken
Alcohol Free Beer with Natural Flavours
6x330.0 ml, $0.66/100ml
sale: $7.50, formerly: $8.19
SAVE $0.69
Burnbrae Farms
Naturegg Solar Free Range Eggs, Large
12 ea, $0.63/1ea

sale: $7.00 MIN 2
, formerly: $8.49
Plus tax, eco fees apply
AHA
Seltzer Peach Honey Fridge Pack Cans
12x355.0 ml, $0.20/100ml
Low Stock
sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Snackpack
Bakery Shop Snack Pack, Dessert Flavours, Banana Cream Pie
4x99.0 g, $0.88/100g
$12.99
Plus tax, eco fees apply
Heineken
Alcohol Free Beer Bottles with Natural Flavours
6x330.0 ml, $0.66/100ml
sale: $3.00, formerly: $3.25
SAVE $0.25
Pepperidge Farm
Baked Snack Crackers Mini Cheddar
204 g, $1.47/100g
sale: $7.00, formerly: $9.29
SAVE $2.29
Elmhurst
Almond Beverage Unsweetened
946 ml, $0.74/100ml
sale: $4.49, formerly: $6.49
SAVE $2.00
Eco fees apply
Ocean Spray
Cranberry and Raspberry
1.77 l, $0.25/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.29
Plus tax, eco fees apply
Monster Energy
Ultra Paradise
473 ml, $0.91/100ml
sale: $2.50, formerly: $3.50
SAVE $1.00
Plus tax
Dare
Veggie Crisps Spicy Chipotle Cheddar
100 g, $2.50/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.
sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $3.29
Prepared in QuebecOasis
Orange Pure Breakfast Juice
960 ml, $0.34/100ml

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.49
Plus tax
Prepared in CanadaMiss Vickies
Original Recipe Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $2.75/100g
PC Optimum Offer
sale: $3.50, formerly: $4.69
SAVE $1.19
Prepared in QuebecPOM
Ultra Soft Superclub Sandwich White Bread
675 g, $0.52/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.29
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaCoca-Cola
Cola Bottle
2 l, $0.21/100ml
sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in QuebecPepsi
Cola
2 l, $0.20/100ml
PC Optimum Offer
sale: $4.25, formerly: $5.00
SAVE $0.75
Eco fees apply
President's Choice
100% Orange Juice with Pulp
1.36 l, $0.31/100ml

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)


























































