Filters
Food
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.

sale: $3.50, formerly: $3.99
SAVE $0.49
PC Blue Menu
Black Turtle Beans
900 g, $0.39/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.79
Plus tax, eco fees apply
Pure Leaf
Blackberry Iced Tea
547 ml, $0.83/100ml

sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $2.49
Eco fees apply
Brisk
Blackberry Iced Teas
710 ml, $0.35/100ml
sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.79
Plus tax
Crystal Light
Blackberry Lemonbabe Liquid Drink Mix
48 ml, $9.98/100ml
sale: $7.00 MIN 2
, formerly: $8.29
Plus tax, eco fees apply
Montellier
Blackberry Raspberry
10x355.0 ml, $0.23/100ml
PC Optimum Offer

sale: $7.00 MIN 2
, formerly: $8.29
Plus tax, eco fees apply
Bubly Sparkling Water
Blackberry Sparkling Water
12x355.0 ml, $0.19/100ml
PC Optimum Offer

sale: $15.00, formerly: $17.99
SAVE $2.99
Balzac's
Blend Whole Bean Coffee
340 g, $4.41/100g

$39.99
Plus tax, eco fees apply
Labatt Blue
Bleue Dry (ID required at pick-up)
24x355.0 ml, $0.47/100ml

$25.69
Plus tax, eco fees apply
Archibald
Blonde Ale Beer (ID required at pick-up)
12x355.0 ml, $0.60/100ml
$9.00
Plus tax, eco fees apply
President's Choice
Blonde Brew Dealcoholized Lager Beer
12x355.0 ml, $0.21/100ml
sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $2.29
Plus tax, eco fees apply
President's Choice
Blood Orange Carbonated Natural Spring Water
1 l, $0.23/100ml
Out of Stock

sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $2.49
Eco fees apply
Brisk
Blood Orange Iced Tea
710 ml, $0.35/100ml

$28.99
Plus tax
Organika
Blood Sugar Control 120 Vegetarian Capsules
120 ea, $0.24/1ea
Low Stock
sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.49
Plus tax
Tostitos
Blue Corn Tortilla Chips
210 g, $2.61/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
sale: $1.75, formerly: $1.89
SAVE $0.14
Plus tax, eco fees apply
Freezone
Blue Hawaii Drink
275 ml, $0.64/100ml
sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.29
Old Fisherman
Blue Mackerel Chunks In Tomato Sauce
230 g, $1.43/100g
sale: $4.25 MIN 2
, formerly: $4.79
PC Blue Menu
Blue Menu Alfredo Pasta Sauce
410 ml, $1.17/100ml
$6.79
Plus tax, eco fees apply
PC Blue Menu
Blue Menu Blueberry Pomegranate Sparkling Water
355 ml, $0.16/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.
sale: $3.50, formerly: $4.69
SAVE $1.19
Prepared in QuebecPOM
Ultra Soft Superclub Sandwich White Bread
675 g, $0.52/100g
sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $3.29
Prepared in QuebecOasis
Exotic Mango Fruit Juice
960 ml, $0.34/100ml

sale: $1.50, formerly: $1.75
SAVE $0.25
Prepared in CanadaHarvest 60% Whole Wheat Baguette
255 g, $0.59/100g
sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in QuebecPepsi
Cola
2 l, $0.20/100ml
PC Optimum Offer
sale: $6.00, formerly: $6.50
SAVE $0.50
Prepared in QuebecBernard
Maple Syrup, Light
540 ml, $1.11/100ml

sale: $0.99, formerly: $1.49
SAVE $0.50
Prepared in CanadaAylmer
Condensed Soup Tomato
284 ml, $0.35/100ml

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)


























































