Filters
Cheese
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
Low Stock

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
No Name
Medium Cheddar Cheese Slices
230 g, $2.52/100g
Low Stock

sale: $6.00 MIN 2
, formerly: $6.79
No Name
Marble Cheddar Cheese Light
400 g, $1.70/100g

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
President's Choice
Lactose Free Pizza Mozzarella Shredded Cheese
320 g, $1.56/100g

sale: $6.00 MIN 2
, formerly: $6.79
No Name
Part Skim Mozzarella Shredded Cheese
320 g, $2.12/100g

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
President's Choice
Lactose Free Triple Cheddar Shredded Cheese Blend
320 g, $1.56/100g

sale: $6.50, formerly: $6.99
SAVE $0.49
President's Choice
Gouda Cheese
400 g, $1.63/100g

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
P'tit Québec
Old Cheddar Cheese
400 g, $1.25/100g
sale: $10.00, formerly: $10.99
SAVE $0.99
Black Diamond
Cheese Marble Stringable 18 % M.F.
504 g, $1.98/100g
1,000 PC Optimum Points

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
President's Choice
Lactose Free Nacho Shredded Cheese Blend
320 g, $1.56/100g

$16.00
Saputo
Mozzarellissima Pizza Mozzarella Shredded Cheese
1 kg, $1.60/100g
1,000 PC Optimum Points
sale: $4.25, formerly: $5.00
SAVE $0.75
Philadelphia
Smoked Salmon Cream Cheese Product
227 g, $1.87/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
No Name
Mozzarella Cheese Slices
230 g, $2.52/100g

sale: $6.00 MIN 2
, formerly: $6.79
No Name
Double Cheddar Shredded Cheese Blend
320 g, $2.12/100g

sale: $6.50, formerly: $6.99
SAVE $0.49
President's Choice
Marble Cheddar Cheese
400 g, $1.63/100g

sale: $6.50, formerly: $6.99
SAVE $0.49
President's Choice
Monterey Jack Cheese
400 g, $1.63/100g
$16.00
Saputo
Mozzarellissima Pizza Mozzarella Cheese
1 kg, $1.60/100g
1,000 PC Optimum Points

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
P'tit Québec
Medium White Cheddar Cheese
400 g, $1.25/100g

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
No Name
Cream Cheese Spread with Herbs and Roasted Garlic
227 g, $1.54/100g

sale: $6.50, formerly: $6.99
SAVE $0.49
President's Choice
Naturally Lactose-Free Swiss Cheese
300 g, $2.17/100g

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
P'tit Québec
Natural Brick Cheese
400 g, $1.25/100g

sale: $6.50, formerly: $6.99
SAVE $0.49
President's Choice
Cheddar Cheese with Habanero
400 g, $1.63/100g

sale: $6.50, formerly: $6.99
SAVE $0.49
President's Choice
Havarti Cheese
400 g, $1.63/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g
sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in QuebecPepsi
Cola
2 l, $0.20/100ml
PC Optimum Offer

sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $3.29
Prepared in CanadaArizona
Premium Brewed Ginseng and Honey Green Tea
960 ml, $0.34/100ml

sale: $0.99, formerly: $1.49
SAVE $0.50
Prepared in CanadaAylmer
Condensed Soup Tomato
284 ml, $0.35/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.29
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaCoca-Cola
Cola Bottle
2 l, $0.21/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.29
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaCoca-Cola
Cola Zero Sugar Bottle
2 l, $0.21/100ml
sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Subscribe & EarnSilk
Soy Milk Alternative, Unsweetened, Dairy Free
1.89 l, $0.28/100ml


















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)


























































