Filters
Cheese
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $4.25, formerly: $5.00
SAVE $0.75
Philadelphia
Original Brick Cream Cheese
250 g, $1.70/100g
sale: $4.25, formerly: $5.00
SAVE $0.75
Philadelphia
Original Cream Cheese Product
227 g, $1.87/100g

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
No Name
Pasteurized Cream Cheese
250 g, $1.40/100g

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
President's Choice
Triple Cheddar Shredded Cheese Blend
320 g, $1.56/100g
sale: $4.25, formerly: $5.00
SAVE $0.75
Philadelphia
Herb & Garlic Cream Cheese Product
227 g, $1.87/100g

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
President's Choice
Pizza Mozzarella Shredded Cheese
320 g, $1.56/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
No Name
Marble Cheddar Cheese Slices
230 g, $2.52/100g

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
President's Choice
Parmesan Shredded Cheese
250 g, $2.00/100g

sale: $6.50, formerly: $6.99
SAVE $0.49
President's Choice
Extra Old White Cheddar
400 g, $1.63/100g
sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Philadelphia
Whipped Original Cream Cheese Product
227 g, $2.55/100g

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
P'tit Québec
Marble Cheddar Cheese
400 g, $1.25/100g

sale: $5.99, formerly: $6.99
SAVE $1.00
Brar's
Malai Paneer 20% M.F.
375 g, $1.60/100g

sale: $6.50, formerly: $6.99
SAVE $0.49
President's Choice
Lactose Free Marble Cheddar
400 g, $1.63/100g
sale: $4.25, formerly: $5.00
SAVE $0.75
Philadelphia
Light Cream Cheese Product
227 g, $1.87/100g

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
President's Choice
Tex Mex Shredded Cheese Blend
320 g, $1.56/100g
sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Philadelphia
Whipped Chives Cream Cheese Product
227 g, $2.55/100g

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
No Name
Pasteurized Light Cream Cheese Spread
250 g, $1.40/100g

sale: $6.50, formerly: $6.99
SAVE $0.49
President's Choice
Monterey Jack Cheese With Jalapeño
400 g, $1.63/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
No Name
Old Cheddar Cheese Slices
210 g, $2.76/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $3.29
Prepared in CanadaArizona
Premium Brewed Ginseng and Honey Green Tea
960 ml, $0.34/100ml

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $2.00
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water
4 l, $0.05/100ml
sale: $4.25, formerly: $5.00
SAVE $0.75
Eco fees apply
President's Choice
Pulp-Free 100% Orange Juice
1.36 l, $0.31/100ml
sale: $6.00, formerly: $6.50
SAVE $0.50
Prepared in QuebecBernard
Maple Syrup, Light
540 ml, $1.11/100ml

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Prepared in CanadaPC Organics
Organics Whole Cremini Mushrooms
227 g, $1.54/100g
sale: $5.00, formerly: $5.49
SAVE $0.49
Eco fees apply
Prepared in QuebecEska
Natural Spring Water
24x500.0 ml, $0.04/100ml
sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in QuebecPepsi
Cola
2 l, $0.20/100ml
PC Optimum Offer
sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $3.29
Prepared in QuebecOasis
Orange Pure Breakfast Juice
960 ml, $0.34/100ml
sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Subscribe & EarnSilk
Soy Milk Alternative, Unsweetened, Dairy Free
1.89 l, $0.28/100ml



















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)


























































