Filters
Cheese
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Philadelphia
Whipped French Onion Cream Cheese Product
227 g, $2.55/100g

sale: $4.99, formerly: $7.49
SAVE $2.50
P'tit Québec
Mozza Shredded Cheese
320 g, $1.56/100g

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
P'tit Québec
Part Skim Mozza Cheese
400 g, $1.25/100g

sale: $4.25, formerly: $6.99
SAVE $2.74
Philadelphia
Original Lactose Free Cream Cheese Product
227 g, $1.87/100g

sale: $6.00 MIN 2
, formerly: $6.79
No Name
Nacho Shredded Light Cheese Blend
320 g, $2.12/100g
Out of Stock
sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Kraft
Swiss Process Cheese Product Slices
410 g, $1.41/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.99
President's Choice
Lactose Free Old Cheddar Cheese Slices
210 g, $2.85/100g

sale: $4.25, formerly: $5.00
SAVE $0.75
Philadelphia
Blueberry Cream Cheese Product
227 g, $1.87/100g

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
No Name
Light Cream Cheese Product with Herbs & Roasted Garlic
227 g, $1.54/100g

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
P'tit Québec
Light Very Mild Cheddar Cheese
400 g, $1.25/100g

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
No Name
Cream Cheese Product with Strawberry
227 g, $1.54/100g

sale: $6.00 MIN 2
, formerly: $6.79
No Name
Old Cheddar Shredded Cheese
320 g, $2.12/100g
$16.00
Saputo
Light Mozzarellissima Pizza Mozzarella Cheese
1 kg, $1.60/100g
1,000 PC Optimum Points

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
No Name
Cream Cheese Spread with Everything Bagel Seasoning
227 g, $1.54/100g

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
P'tit Québec
Marble Shredded Cheese
320 g, $1.56/100g
sale: $2.75, formerly: $4.00
SAVE $1.25
Tre Stelle
Soft White Cheese Lactose-Free Garlic & Chives 16% M.F.
200 g, $1.38/100g

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
No Name
Cream Cheese Product with Jalapeno
227 g, $1.54/100g
sale: $5.49, formerly: $7.29
SAVE $1.80
Puck
Labneh Turkish Recipe Soft White Cheese 14% M.F.
400 g, $1.37/100g

sale: $6.00 MIN 2
, formerly: $6.79
No Name
Mild Cheddar Shredded Cheese
320 g, $2.12/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Philadelphia
Whipped Chipotle Cream Cheese Product
227 g, $2.55/100g
sale: $4.99, formerly: $9.49
SAVE $4.50
P'tit Québec
Diced Pizza Mozzarella Cheese Mozzarellaaaaah Gourmet! 21% M.F.
400 g, $1.25/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g
sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax, eco fees apply
Prepared in QuebecPepsi
Cola
2 l, $0.20/100ml
PC Optimum Offer

sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $3.29
Prepared in CanadaArizona
Premium Brewed Ginseng and Honey Green Tea
960 ml, $0.34/100ml

sale: $0.99, formerly: $1.49
SAVE $0.50
Prepared in CanadaAylmer
Condensed Soup Tomato
284 ml, $0.35/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.29
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaCoca-Cola
Cola Bottle
2 l, $0.21/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.29
Plus tax, eco fees apply
Prepared in CanadaCoca-Cola
Cola Zero Sugar Bottle
2 l, $0.21/100ml
sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Subscribe & EarnSilk
Soy Milk Alternative, Unsweetened, Dairy Free
1.89 l, $0.28/100ml


















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)


























































