Dairy & Eggs
Dairy & Eggs
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
Butter & Spreads

sale: $7.00, formerly: $9.49
SAVE $2.49
Prepared in CanadaLactantia
Sea Salted Butter Sticks
454 g, $1.54/100g
500 PC Optimum Points
sale: $6.00, formerly: $7.99
SAVE $1.99
Prepared in QuebecLactantia
Traditional Butter
1.28 kg, $0.47/100g
sale: $8.29, formerly: $8.99
SAVE $0.70
Melt
Organic Plant Butter Spread, Rich & Creamy
368 g, $2.25/100g

sale: $15.99, formerly: $20.99
SAVE $5.00
Prepared in CanadaMirage Margarine
Margarine
2.55 kg, $0.63/100g
sale: $6.00, formerly: $7.99
SAVE $1.99
Prepared in QuebecLactantia
Healthy Attitude Omega-3 Margarine
850 g, $0.71/100g

sale: $8.49, formerly: $9.99
SAVE $1.50
Prepared in CanadaNuts for Cheese
Cream Cheese Style Spread Original
210 g, $4.04/100g

sale: $8.49, formerly: $9.99
SAVE $1.50
Prepared in CanadaNuts for Cheese
Cream Cheese Style Spread Garlic & Herb
210 g, $4.04/100g
Desserts & Doughs
sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.49
Pillsbury
Grands! Cinnamon Rolls with Icing, Cinnabon Cinnamon, 5 ct
496 g, $1.11/100g
sale: $4.00 MIN 3
, formerly: $4.79
Pillsbury
Crescents Pizza Crust, Refrigerated Pre-Made Dough, 1 ct
391 g, $1.23/100g
sale: $4.00 MIN 3
, formerly: $4.79
Pillsbury
Grands! Crescents, Croissant Rolls, Ready to Bake, 4 ct
318 g, $1.51/100g
sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.49
Pillsbury
Grands! Cinnamon Rolls Flaky Supreme with Icing
496 g, $1.11/100g
sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.49
Pillsbury
Chocolatey Chip Cookie Dough, Ready to Bake
468 g, $1.17/100g
sale: $4.00 MIN 3
, formerly: $4.79
Pillsbury
Cinnamon Rolls with Icing, Ready to Bake 8 ct
351 g, $1.36/100g
sale: $4.00 MIN 3
, formerly: $4.79
Pillsbury
Crescents Country Biscuits, Ready to Bake Dough, 10 ct
340 g, $1.41/100g
sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.49
Pillsbury
Grands Chocolate Chip Cookie Dough, Ready to Bake, 24 ct
454 g, $1.21/100g
sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $2.99
Plus tax
MUSH
Protein Overnight Oats, French Vanilla
172 ml, $1.74/100ml
sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.49
Pillsbury
Ready to Bake Cookie Dough Reese Peanut Butter
454 g, $1.21/100g
sale: $2.00, formerly: $3.00
SAVE $1.00
Pillsbury
Wiener Wraps, Refrigerated Dough, Ready to Bake, 6 ct
200 g, $1.00/100g
Egg & Egg Substitutes
sale: $5.50, formerly: $5.79
SAVE $0.29
Burnbrae Farms
Eggs2go! 6 Hard Boiled Peeled Eggs
6 ea, $0.92/1ea
sale: $5.50, formerly: $5.79
SAVE $0.29
Prepared in QuebecBurnbrae Farms
Egg Creations! Whole Eggs, Original
500 g, $1.10/100g
Low Stock
sale: $5.50, formerly: $5.79
SAVE $0.29
Prepared in QuebecBurnbrae Farms
Egg Creations, Original
500 g, $1.10/100g
sale: $5.50, formerly: $5.79
SAVE $0.29
Prepared in QuebecBurnbrae Farms
Nature's Best White Eggs, Large
12 ea, $0.46/1ea
sale: $5.50, formerly: $5.79
SAVE $0.29
Prepared in QuebecBurnbrae Farms
Naturegg Free Run Egg Whites
500 g, $1.10/100g $0.50/1lb
sale: $5.50, formerly: $6.49
SAVE $0.99
Prepared in QuebecBurnbrae Farms
Naturegg Nest Laid White Eggs, Large
12 ea, $0.46/1ea
sale: $6.00, formerly: $6.49
SAVE $0.49
Prepared in QuebecBurnbrae Farms
Naturegg NestlaidOmega 3 Large Size 12 Eggs
12 ea, $0.50/1ea
sale: $6.50, formerly: $7.19
SAVE $0.69
Burnbrae Farms
Naturegg Omega Plus White Eggs, Large
12 ea, $0.54/1ea
sale: $5.50, formerly: $5.79
SAVE $0.29
Prepared in QuebecBurnbrae Farms
Naturegg Simply Egg Whites
500 ml, $1.10/100ml
sale: $7.50, formerly: $8.19
SAVE $0.69
Burnbrae Farms
Naturegg Solar Free Range Eggs, Large
12 ea, $0.63/1ea




























































































































